Za dostop do storitev z AAI prijavo potrebujete AAI-račun, ki vam ga je dodelila Osnovna šola Marije Vere (vaša domača organizacija), to je tista na kateri se izobražujete ali ste zaposleni.

1. AAI-storitve
  2. AAI-Prijava

Potek prijave:

AAI prijavo v storitev prepoznate po gumbu ‘AAI PRIJAVA’. Za začetek prijave kliknete na omenjeni gumb.

1. Odpre se vam stran, kjer morate v spustnem meniju izbrati vašega ponudnika identitete  Osnovna šola Marije Vere.

Ločimo dva primera izbire vašega ponudnika identitete:

• na spustnem meniju izberete Osnovna šola Marije Vere (vašo organizacijo).
  • če vam je identiteto izdal Arnes: s spustnega menija izberete Arnes,

Po ustrezno izbrani organizaciji, potrdite izbiro s klikom na gumb Izberite.

2. Odpre se vam prijavno okno, kamor vnesete podatke svojega AAI-računa

Pozor: AAI-račun ni nujno enak vašemu e-poštnemu naslovu!

Po pravilno vnešenih podatkih, nadaljujte z gumbom Prijava.

3. Ob uspešni prijavi se vam prikaže opozorilo, do katerih vaših podatkov želi storitev dostopati.

Če želite, da vam ob nadaljnjih dostopih do storitve ni potrebno vedno dajati dovoljenja, dodajte kljukico pri možnosti Zapomni si privolitev.

V primeru, da se s pošiljanjem podatkov ne strinjate, izberite gumb Ne, prekliči, sicer pa za uporabo storitve kliknite na gumb Da, nadaljuj.

Privolitev

Če ste izbrali Da, nadaljuj, ste sedaj uspešno prijavljeni v storitev.

Pripravili smo vam tudi stran z odgovori na pogosto zastavljena vprašanja