Starševstvo, ki oblikuje vrednote.

Starši bodo s pomočjo te knjige iz zbirke Vzgoja za življenje razumeli, kakšna čustva spodbujajo v otrocih s svojim ravnanjem in kako se otroci nanj odzivajo. Marsikdo bo v otrocih prepoznal tudi samega sebe in tako končno dojel lastne občutke in dejanja.

Starši so pogostokrat postavljeni pred težavne odločitve; ali spregledati otrokovo nedolžno laž, kako se odzvati na ljubko izsiljevanje, kako umiriti primerjanje z drugimi otroki in odpraviti ljubosumnost na brate ali sestre. Mnoga vprašanja so vredna razmisleka, še preden otroci zahtevajo pojasnilo. Je otrokova tožba ‘Trebušček me boli’ izmišljotina ali resnica? Kako se odzvati, ko nam hči s čokolado okrog ust zatrjuje, da ni jedla čokoladnih piškotov? Odgovor se skriva prav v našem ravnanju in vedenju, kajti otrokom ne uide niti najmanjša podrobnost, niti tista, ki bi si jo želeli prikriti.