V zadnjih dneh so se španski učenci poleg rednega pouka z devetošolci udeležili več prostovoljskih aktivnosti. V času OPB so pomagali najmlajšim učencem v šolski jedilnici. V četrtek so del dopoldneva preživeli z učenci na razredni stopnji in spoznali pouk na prostem. Učiteljicam razredne stopnje so priskočili na pomoč pri različnih aktivnostih. V petek pa so knjižničarkama pomagali pri pripravi prireditve ob zaključku bralne značke. Z učiteljem Gašperjem pa so na šolskem vrtu posadili semena.

Popoldneve smo izkoristili za druženje – pekli smo palačinke in se preizkusili v socialnih igrah in reševanju kviza o Španiji in Sloveniji; četrtkovo popoldne pa smo preživeli na kegljišču v Kamniku.

Žal se je teden (pre)hitro iztekel. Stkali smo nova prijateljstva, se naučili veliko o sodelovanju, novih kulturah, in se že veselimo, da se (morda) ponovno srečamo 🙂

Katarina Podgoršek