Od 18. do 26.novembra poteka Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Letos je poudarek na zmanjševanju odpadne embalaže.

V Evropski uniji vsako leto zavržemo več kot 2 milijardi ton odpadkov, v Sloveniji več kot 4 milijone ton. Vsak od nas na leto zavrže več kot 400 kg odpadkov, od katerih je kar petina hrane in veliko stvari, ki so še uporabne. Zato je preprečevanje nastajanja odpadkov v Evropski uniji in Sloveniji že dolgo prioriteta.

Učenci so na razrednih urah govorili o odpadkih pri šolski malici. Poudarek je bil na ločevanju odpadkov, ker jih potem lahko recikliramo in ponovno uporabimo.

V 5. razredu so učenci izdelali plakate. Prikazali so ločevanje odpadkov v tem tednu pri šolski malici. Razmišljali so tudi, kaj bi lahko spremenili pri jedilniku, da bi bilo manj odpadkov.

Na letaku je napisanih še nekaj informacij o odpadkih ter nasvetov, kako lahko še zmanjšamo odpadke.