V soboto, 20. 4. 2024, se je naša Otroška folklorna skupina Verine zvezdice udeležila že 5. otroškega folklornega festivala »Pleši, pleši, črni kos«, ki ga organizira Kulturno društvo Groblje.

Starejša in mlajša otroška folklorna skupina Verine zvezdice z mentoricama (foto: Boris Kurent)

Naši folklorni plesalci in ljudski godci so se najprej predstavili s točko Povodni mož, s katero so se pred kratkim udeležili tudi regijskega srečanja, na katerem so prejeli srebrno priznanje.

Starejša otroška folklorna skupina: Povodni mož (foto: Gašper Kozjan)

Mlajša otroška folklorna skupina Verine zvezdice pa je nastopila s koreografijo Ovčke so nam ušle.

Poleg naše folklorne skupine so nastopile še Domžalske mažoretke in Domžalske twirlerice, OFS Kresničke iz Lukovice, OFS Lilije iz Moravč, OFS Šentvid in OFS Tine Rožanc iz Ljubljane.

Vsak nastopajoči je za svoj nastop prejel za nagrado leseno medaljo (foto: Gašper Kozjan)

Z obema točkama smo navdušili nabito polno dvorano, ko smo zaključili, pa nas je zunaj pričakal lep sončen dan.

Ljudski godci (foto: Vanja Hočevar)

Več si lahko preberete v članku na spletnem portalu domžalec.si, kjer najdete tudi povezavo do posnetka celotne prireditve: V Grobljah izvedli 5. Otroški folklorni festival – Pleši, pleši, črni kos – domžalec.si (domzalec.si)

Več utrinkov pa si lahko ogledate v spodnji galeriji (foto: Vanja Hočevar, Gašper Kozjan in Boris Kurent):