V četrtek, 7. 9. 2023, smo se 7. razredi zgodaj zjutraj odpravili na prvi športni dan. Z avtobusom smo se odpeljali do našega izhodišča, prelaza Ljubelj.

S parkirišča so nas planinske table usmerile v gozd, nato pa nas je pot vodila po širokem kolovozu. Sledil je še strm vzpon po nekdanjem smučišču Zelenica. Vse do naše prve postojanke, koče Vrtača, smo lahko občudovali melišča. Pri koči smo si privoščili kratek postanek, nato pa nas je čakal še zadnji vzpon. Ta je bil kar malo adrenalinski! Po serpentinah smo se vzpeli po sončnem pobočju, ki ga prerašča ruševje. Sledil je še kratek spust do naše končne destinacije, Doma na Zelenici.

Lepo vreme nas je nagradilo s čudovitimi razgledi na bližnje hribe. Po zasluženem počitku in malici, smo se vrnili v dolino in se odpeljali proti šoli. V hribih smo se napolnili s pozitivno energijo, tako da bomo zdaj lažje kos šolskim obveznostim 😊