Četrtek, 5. 10. 2023, je bil za naše prvošolce prav poseben dan, saj so postali del naše šolske skupnosti. Ob tej priložnosti so starejši učenci zanje pripravili prireditev in jim s tem pokazali, kaj vse zanimivega se dogaja na naši šoli.

Prireditev sta povezovala predsednica šolske skupnosti, Zoja Vršič, in njen namestnik, Izak Krkoč.

Najprej je prvošolce nagovoril gospod ravnatelj Damjan Snoj. Nato so se s svojo točko predstavili folklorniki, ki so odplesali zgodbo o Petru Klepcu. S svojo plesno točko pa so nas navdušile tudi baletnice, Lana Pirnat, Inja Gazibara in Lia Habjanič.

Za dobro voljo med prireditvijo je poskrbel pevski zbor pod mentorstvom učiteljice Alenke Markus.

Prvošolci so morali vseskozi pozorno opazovati in poslušati, saj so na prireditvi tudi aktivno sodelovali. Uspešno so morali opraviti tri izzive – odgovoriti na vprašanja, zapeti pesmico in se preizkusiti na poligonu.

Prvošolci, dobrodošli v šolsko skupnost!

Mentorici ŠSU: Katarina Podgoršek in Katja Židan Urek